Официјални свадбени фотографии на Квентин Тарантино и 20 години помладата пејачка Даниела Пик

 

55 годишниот режисер и актер Квентин Тарантино се ожени со својата 35 годишна девојка Даниела Пик во Лос Анџелес. Тие се запознале во 2009 година за време на промоцијата на филмот „Inglourious Basterds“.

За свадбата, 20 години помладата пејачка Даниела Пик носеше елегантна бела венчаница од Dana Harel.

 

 

Слични статии