Запознајте ја Стефани: 5-годишната Инстаграм ѕвезда која со помош на нејзината мајка ги редизајнира фустаните на познатите со помош на хартија

 

Модниот свет има нова ѕвезда – малечката Стефани стана хит на социјалните мрежи поради фустаните на познатите кои ги редизајнира со помош на хартија.

Мајката на 5-годишната Инстаграм ѕвезда секојневно споделува фотографии на социјалната мрежа Инстаграм @seasunstefunny од редизајнираните фустани на познатите. Тие користат најразлични материјали како хартија, картони, најлони и фолија за да ги дизајнираат прекрасните фустани на славните супермодели и членовите на кралското семејство.

 

 

Слични статии