Еди Марфи стана татко по десетти пат

 

Американскиот глумен Еди Марфи и неговата вереница Пејџ Бачер добија син. За Еди ова е десетто дете, односно второ со Пејџ Бачер. И мајката и синот се во добра состојба, изјави менаџерот на познатиот комичар Еди. Инаку, најстариот син на Еди Марфи, Ерик има 29 години.

 

Слични статии